BURKI

exterier

source: gallery-of-nudes

Photographer Miloš Burkhardt, creating under a pseudonym Burki, was born in the Czech Republic in 1962. Burki specializes in the female nude. He´s been exhibiting extensively and his pictures appear regularly in lifestyle magazines. Recently, he has been focusing on the unique platin printing method. “For me, photography represents a means of expression of my deep respect for the natural beauty of the female body and my admiration for women as such. Nature gave a gift, a monument: a woman´s body which is magnificent and perfect in its natural curves and shapes,“ confesses Burki.
.
.
.
.
.
.
source: kulturaidnescz

Výstava fotografa Miloše Burkhardta, tvořícího pod pseudonymem Burki, měla 1. března vernisáž ve Viničním altánu v pražské Grébovce. Autor pracuje unikátní metodou platinového tisku.

Výstava nese název Z nitra a představuje stejnojmenný cyklus fotografií, představujících ženské tělo, aranžované pod hladinou či pod zemským povrchem. Burki je specialista na ženské akty, jeho snímky se objevují ve společenských a lifestylových časopisech.

“Fotografie pro mě znamená prostředek k vyjádření mého hlubokého respektu a obdivu ke kráse ženského těla, k ženám jako takovým. Příroda stvořila dar, monument: ženské tělo, jež je přirozené, nádherné a zároveň naprosto dokonalé ve svých křivkách a tvarech,” vyznává se autor.

Cyklus fotografií Z nitra je zpracován speciální starou ruční metodou s použitím platiny. Platinový tisk dodává snímku efekt plastičtějšího a měkčího dojmu. Stejnou metodou pracuje například i proslulý fotograf Robert Vano. Ten zdůrazňuje, že “platinové kovy jsou stabilnější než zlato a odhaduje se, že správně udělaný platinový tisk vydrží tisíce let.”