highlike

DOROTHEE GOLZ

Дороти Гольц

source: tecnoartenews

A artista Dorothee Golz criou uma série de pinturas digitais através das quais reinventa retratos clássicos em corpos modernos. A coleção de peças híbridas mostram um romper de fronteiras entre a fotografia contemporânea e a pintura a óleo.

As obras realizadas completamente em digital são convincentes. Em sua visita ao passado, atribui nova identidade aos olhos enigmáticos presentes nas obras originais.
.
.
.
.
.
.
source: designmagazincz

Rakouská umělkyně Dorothee Golz spojila dvě své vášně – moderní umění a renesanční a barokní obrazy – a za pomoci digitální techniky dala vzniknout nevšedním a leckdy vcelku provokativním výtvorům, ve kterých hrají prim obličeje postav z pláten významných středověkých malířů posazené na krky současných oblečených i polonahých těl.

Dorothee Golz vystudovala Ecole Supérieur des Arts Décoratifs ve Štrasburku a v současné době žije a tvoří ve Vídni. Nápad přenést tváře z historických pláten do současné fotografie souvisí jak s její zálibou v umění, tak se zájmem o problematiku genderových rolí tehdejší, ale i dnešní doby. Vznikla tak série jakýchsi digitálně upravených „fotoobrazů“, ve kterých se osoby na historických malbách, respektive jejich portréty oprošťují od tehdejších asociací a prostředí, včetně záměru malíře, a setkávají se se současnými „těly“ a na pozadí současné doby.
.
.
.
.
.
.
source: elmolinoonlin

Recreaciones de pinturas famosas no son nada nuevo sea para artistas jóvenes o ya establecidos.

Aún así, el trabajo de la artista alemana Dorothee Golz en su muestra “Digital Paintings” es sobresaliente porque sus composiciones usan las caras de pinturas famosas por maestros renacentistas en fotografías de la vida contemporánea.
.
.
.
.
.
source: castor-und-polluxde

Die Rede ist von Dorothee Golz, einer vielseitigen Wiener Künstlerin, die in nicht weniger als 17 »digitalen Gemälden«, wie sie es nennt, Personen bekannter Porträts, zumeist Frauen, in Fotografien aus unserem heutigen Alltagsleben versetzt. Argwöhner könnten darin bloße Photoshop-Spielereien sehen, doch Golz‹ Arbeiten enthalten viel mehr als einschlägige Photoshop-Tutorials bieten könnten.